Doradcy finansowi

www.infinanse.com.pl

Jak dostać kredyt?

Obserwując zachowania współczesnych ludzi, zauważyć można, iż życie na kredyt stało się czymś normalnym. W ciągu ostatnich kilku lat Polacy chętnie sięgają po kredyty. W zależności od rodzaju kredytu, złożyć  w banku musimy różne dokumenty. Aby dostać kredyt najpierw sprawdźmy swoją zdolność kredytową by uniknąć późniejszego rozczarowania, gdy złożony przez nas w banku wniosek nie uzyska akceptacji. W sieci znajdziemy kalkulatory, głównie na stronach banków oraz instytucji finansowych, które pozwalają określić nam na jaki kredyt możemy liczyć. Jeśli nie potrafimy sami tego zrobić udajmy się do doradcy finansowego. Usługi doradców, w przeważającej większości są bezpłatne, gdyż za ich czas pracy płacą im banki. Doradca finansowy bardzo dokładnie przeanalizuje naszą zdolność kredytową.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Oprócz zarobków pod uwagę będzie brana umowa na jaką jesteśmy zatrudnieni, nasza pozycja społeczna, oszczędności itd. Wszystko to określa sumę jaką pożyczyć może nam bank. Po obliczeniu naszej zdolności kredytowej pora określić na jaki cel potrzebujemy kredytu czy chcemy kupić samochód, mieszkanie czy zamierzamy poczynić pewne inwestycje. W zależności od tego wybieramy odpowiedni kredyt, oferta banków jest bogata. Następnie wypełnić musimy odpowiedni wniosek i złożyć dokumenty wymagane do rozpatrzenia wniosku. Tu w zależności od rodzaju kredytu można mówić o różnych wymaganiach.

Przy kredytach krótkoterminowych wymagania te są niewielki. Jednak gdy staramy się już na przykład o kredyt inwestycyjny, to musimy przygotować konkretny biznes plan, zawierający określone działania i wskazujący zyski jakie z tego wynikną. Po złożeniu wniosku, pozostaje nam już tylko czekać na decyzje banku. Jeśli jest pozytywna podejmowane są następne czynności związane z udzieleniem kredytu. Rozpatrywanie wniosku kredytowego trwa różnie, w zależności od banku i rodzaju kredytu. Jeśli jest to kredyt hipoteczny trwać to może nawet miesiąc czasu, choć banki starają się w jak najkrótszym czasie oceniać zdolność kredytową.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *