Doradcy finansowi

www.infinanse.com.pl

Kredyty hipoteczne

Młodzi ludzie znajdują się obecnie w bardzo trudnej sytuacji, biorąc pod uwagę możliwości mieszkaniowe. Coraz więcej dorosłych, trzydziestoletnich Polaków mieszka ze swoimi rodzicami. To wszystko jest wynikiem niskich zarobków. Ludzi nie stać na zakup mieszkania. Wyjściem z tego typu sytuacji są kredyty hipoteczne. Są to kredyty długoterminowe, a ich zabezpieczeniem jest hipoteka. Aby dostać taki kredyt spełnić trzeba określone wymagania i przejść przez poszczególne procedury. Uzyskanie kredytu hipotecznego wiąże się z wieloma aspektami, z którymi osoba nie posiadająca odpowiedniej wiedzy może sobie nie poradzić. Warto w takiej sytuacji skorzystać  z pomocy doradcy finansowego. Kredyty hipoteczne opiewają na duże sumy pieniędzy, w związku z czym banki bardzo dokładnie sprawdzają zdolność kredytową człowieka.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Osoby nie posiadające zdolności kredytowej nie mają co liczyć na kredyt hipoteczny i poszukiwać muszą innych rozwiązań. Następny warunek stanowi wartość rynkowa nieruchomości, którą zamierzamy nabyć. Bank udzielając takiego kredytu, zawsze zabezpiecza się hipoteką nieruchomości. Istnieją również zabezpieczenia przejściowe, np. weksel. Nieruchomość wyceniana jest przez rzeczoznawcę i na tej też podstawie banki określają kwotę kredytu. Kwota ta może zostać powiększona przez ubezpieczenie i prowizję. Zastanawiając się nad kredytem, podjąć musimy decyzję odnośnie tego czy chcemy spłacać kredyt dłużej, ale mieć wyższe raty i niższe oprocentowanie, czy też chcemy go spłacać dłużej, mieć niższe raty, ale za to oprocentowanie jest wyższe.

Kolejny ważny czynnik stanowi marża, która w całym okresie spłacania kredytu jest stała. Rozpatrzenie naszego wniosku i sprawdzenie naszej zdolności kredytowej trwać może w niektórych bankach do trzydziestu dni, a w innych do tygodnia czasu. Później podejmowane są następne działania, które prowadzą do realizacji kredytu hipotecznego. Wybierając odpowiednią ofertę nie należy się spieszyć, gdyż kredyt spłacać będziemy przez następną dłuższą część naszego życia.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *