Doradcy finansowi

www.infinanse.com.pl

Kredyty samochodowe

Samochód w dzisiejszych czasach jest czymś normalnym. Świat się ‘kurczy’, możemy przemieszczać się z miejsca na miejsce bez żadnego problemu. Coraz więcej ludzi decyduje się na zakup samochodu. Zresztą dziś nie jest to już żaden luksus, porównując to z okresem PRL-u, gdzie tylko nieliczni pozwolić sobie mogli na zakup samochodu. Samochodów przybywa. W zależności od tego jaki samochód chcemy kupić, zapłacimy mniej bądź więcej. Rzecz jasna, kupując samochód kilkunastoletni zapłacimy niewiele. Jednak gdy udamy się do salonu, to taki samochód będzie nas już kosztował trochę więcej. Przy polskich zarobkach możemy jedynie pomarzyć o nowych samochodach. Często jedynym wyjściem jest kredyt samochodowy.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Ponieważ znajduje się on w ofercie wielu banków, starają się one konkurować ze sobą i tworzyć jak najbardziej atrakcyjne oferty dla kredytobiorców. Decydując się na kredyt samochodowy warto przejrzeć oferty wielu banków. Często udając się do salonu samochodowego otrzymujemy propozycję kredytu określonego banku. Oferty te, są tym bardziej kuszące, że na przykład dostajemy rok ubezpieczenia gratis czy też opony zimowe są za darmo. Jednak później się okazuje, że jednak nie jest tak pięknie jak się zapowiadało na początku. Wysoka prowizja i ukryte koszty sprawiają, że kredyt ten kosztuje nas znacznie więcej niż gdybyśmy skorzystali z oferty innego banku.

Zanim podejmiemy decyzje o wyborze określonego kredytu samochodowego, zapoznajmy się z wszystkimi warunkami, tak by później nie było rozczarowania, a co gorsze by nie brakło nam funduszy na spłacanie kredytów. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na prowizje od kredytu, dodatkowe opłaty, a także należy zwrócić uwagę na to czy kredyt nie ma ukrytych kosztów. Poza tym warto sprawdzić, co w przypadku gdybyśmy wcześniej chcieli spłacić kredyt. Bo może się okazać, że w takiej sytuacji grozi nam zapłacenie jakiejś kary. Na stronach banków dostępne są kalkulatory kredytowe, które pozwolą nam na przeliczenie różnych ofert poszczególnych banków funkcjonujących na rynku.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *