Doradcy finansowi

www.infinanse.com.pl

Na co kredyty?

Historia kredytów sięga czasów, gdy nieznany był jeszcze pieniądz, jednak kredyt zawsze miał zbliżony cel, służył do zaspokajania różnych potrzeb człowieka, których on sam nie był w stanie zaspokoić w określonym momencie. Kredyty bardzo szybko się rozwinęły, szczególnie gdy już pojawił się pieniądz. Dziś stanowią atrakcyjną możliwość finansowania różnych inwestycji. Jednak, czy zastanawiamy się po co nam właściwie kredyt? Nie! Jest on dla czymś tak normalnym, że nie wyobrażamy sobie wręcz, by instytucja bankowości kredytowej nie istniała. Przede wszystkim ludzie biorą kredyty na dom bądź mieszkanie. Kredyty zapewniają w tym przypadku jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jaką jest poczucie bezpieczeństwa. Własny dom czy mieszkanie sprawiają, że czujemy się swobodnie i mamy poczucie niezależności.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Oprócz kredytów na dom bierzemy kredyty, których celem jest pokrycie kosztów różnych rzeczy materialnych. Można tu mówić o samochodzie czy ubraniach z wyższej półki. Wówczas kredyty zaspokajają nasze potrzeby materialne. Warto zwrócić uwagę na to, że żyjemy w świecie, którym rządzi pieniądz. Każdego dnia odbieramy niezliczoną ilość bodźców związanych z zakupem nowych rzeczy. Obserwujemy otaczających nas ludzi. Też chcemy mieć fajny samochód czy jakiś wynalazek nowoczesnej techniki. Nie każdy jednak zarabia tyle, by mógł pozwolić sobie na zakup bez konieczności brania kredytów.

Zaspokajają więc one nasze potrzeby materialne. Kredyty bierzemy również przed świętami by na stole wielkanocnym czy to wigilijnym niczego nam nie zabrakło. Do banków zaglądamy również, gdy chcemy wyjechać na wakacje, a w ciągu roku nie zaoszczędziliśmy zbyt wiele. Powodów brania kredytów jest w dzisiejszym świecie mnóstwo, jedne dziwią nas bardziej a inne są całkiem naturalne. Każdy z nam ma jednak inne potrzeby i stara się je zrealizować. Istotne jest jednak by kredyty brać rozsądnie i nie popadać w coraz większe długi. Każdy kredyt przemyślmy czy rzeczywiście jest on nam potrzebny, a może lepiej zaoszczędzić?

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *