Doradcy finansowi

www.infinanse.com.pl

Rodzaje kredytów-ogółem

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kredytów i czasem można się wśród nich pogubić. Przyjmować możemy różne kryteria podziału kredytów, między innymi biorąc pod uwagę sumę pieniędzy, warunki spłaty, a także cel na jaki kredyt jest zaciągany. Najbardziej znanym obecnie kredytem jest kredyt hipoteczny. Jego cechą charakterystyczną jest to, że musi posiadać on zabezpieczenie, którym najczęściej jest hipoteka. Wielu Polaków, ze względu na ograniczone możliwości finansowe decyduje się na tego typu kredyt. Najczęściej zaciągany jest on na trzydzieści czy czterdzieści, a nawet pięćdziesiąt lat. Jego wysokość uzależniona jest od naszych dochodów, pozycji zawodowej i doświadczenia.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Bank, analizując naszą sytuację finansową, bierze pod uwagę wiele aspektów. Dlatego też uzyskanie kredytu hipotecznego jest czasochłonne. Oprócz kredytu hipotecznego, gdy chcemy kupić mieszkanie skorzystać możemy z kredytu mieszkaniowego. Pozostając przy nieruchomościach, gdy chcemy zamienić mieszkanie, wówczas staramy się o kredyt refinansowy. Poza tym banki udzielają kredytów konsumpcyjnych, lombardowych, towarowych, obrotowych, konsumpcyjnych, odnawialnych, samochodowych, gotówkowych, bezgotówkowych, preferencyjnych, sezonowych. O kredyt starać się mogą również studenci, są to tak zwane kredyty studenckie.

Bank przyznaje studentowi określoną kwotę pieniędzy, która spłaca on dopiero po zakończeniu studiów. Jest to bardzo dobra propozycja dla wszystkich młodych, zdolnych i ambitnych osób, które chcą kształcić się w szkołach wyższych jednak ograniczone środki finansowe uniemożliwiają im to. Przez całe studia student ma możliwość korzystania z kredytu, a po jego ukończeniu, w zależności od kredytu wyznaczony jest jeszcze pewien okres karencji od jego spłacania. Studenci mają czas na to by znaleźć odpowiednią pracę. W zależności od tego w jakiej sytuacji życiowej się znajdujemy oraz jakie mamy potrzeby o taki kredyt możemy się starać. Zanim weźmiemy kredyt zapoznajmy się z rodzajami kredytów w bankach.

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *